Pekin w pigułce

Pekin w pigułce
奥运之皇城
Dzień
1

Warszawa 华沙

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed planowanym wylotem. Wylot z Warszawy do Pekinu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień
2

Pekin 北京

Przylot do Pekinu, odpoczynek po podróży. Lunch. Następnie udamy się na zwiedzanie Pałacu Letniego, pięknego parku z rozległym jeziorem po środku, niegdyś ulubionego miejsca wypoczynku ostatniej cesarzowej dynastii Qing – Cixi, gdzie przepłyniemy się łodzią. A wieczorem w restauracji Quanjude spróbujemy dania, które przyniosło jej nieprzemijającą sławę – oryginalnej kaczki po pekińsku. Nocleg w hotelu.

Dzień
3

Pekin 北京

Śniadanie. W tym dniu przejdziemy się po najważniejszych miejscach Pekinu. Wszystkie one związane są z pełnieniem przez miasto funkcji stolicy Chin.
Świątynia Nieba, drugi obok bramy Tiananmen symbol Pekinu, powstała w 1420 r. jako miejsce składania najważniejszych dorocznych ofiar przez samego cesarza. Prostokątny plan kompleksu pałacowego symbolizuje Ziemię, a okrągłość świątyni – Niebo.
Zakazane Miasto zbudowano dla cesarza Yongle po powrocie dworu do Pekinu w 1403 r. Gigantyczny kompleks pałacowy otoczony fosą i murem liczy sobie 9999 pokoi i zajmuje 72 ha. Po długotrwałej renowacji prezentuje się niezwykle okazale.
Plac Tiananmen – jest rówieśnikiem Chińskiej Republiki Ludowej i symbolem najnowszej historii Chin. Powstał po wyburzeniu budynków cesarskich urzędów. Codziennie o świcie przy dźwiękach chińskiego hymnu narodowego odbywa się tu ceremonia wciągnięcia flagi. 
Po tak intensywnym zwiedzaniu zaprosimy Państwa na relaks podczas masażu
stóp
.
Tego dnia odwiedzimy również warsztat hodowli i obróbki pereł.
Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
4

Pekin 北京

Śniadanie. W tym dniu pokażemy Państwu najsłynniejszy odcinek północnej granicy Imperium - Wielki Mur w Badaling. Na początku panowania dynastii Ming Wielki Mur, nieco podupadły od czasów pierwszego budowniczego, Qin Shihuanga, został odnowiony i połączony w całość.
Wieczorem wspólnie obejrzymy przedstawienie p.t. „Legenda Kung Fu” w słynnym pekińskim Czerwonym Teatrze.
Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
5

Pekin 北京

Po śniadaniu odwiedzimy pekińskie obiekty olimpijskie – stadion narodowy „Ptasie Gniazdo” oraz pływalnię „Kostkę Wody”. Następnie udamy się do typowej chińskiej herbaciarni na pokaz parzenia herbaty połączony z degustacją różnych jej gatunków. Po południu czas wolny na zakupy. Wspólnie odwiedzimy fabrykę jedwabiu i poznamy sposób jego wytwarzania.
Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
6

Pekin 北京

Po śniadaniu wybierzemy się do Pekińskiego ZOO, które szczyci się ponad 600 gatunkami zwierząt, a także największą atrakcją turystyczną, Pandami – skarbem narodowym Chin. Po południu wszyscy przejedziemy się tradycyjnymi rikszami po pekińskich Hutongach, zobaczymy życie zwykłej chińskiej rodziny i typowe wąskie uliczki stolicy. Po południu czas wolny na zakupy. Lunch w lokalnej restauracji. Kolacja w hotelu Nocleg w hotelu.

Dzień
7

Pekin 北京

Po śniadaniu przejazd na lotnisko na dwie godziny przed planowanym wylotem. Wylot z Warszawy do Pekinu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Świadczenia:
 • Bilet lotniczy na połączenie międzynarodowe
 • 5 noclegów ze śniadaniami w hotelu o wybranym standardzie, w pokojach 2-osobowych
 • Lunch i kolacje w lokalnych restauracjach lub hotelu (zgodnie z programem)
 • Przejazd autokarem na trasie objazdu
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opieka polsko-chińskojęzycznego pilota
 • Anglo-chińskojęzyczny miejscowy przewodnik
 • Procedura wizowa i opłata za wydanie wizy
 • Napiwki dla kierowców i przewodników (za cały okres)
 • Ubezpieczenie podróży AXA Kontynenty (Sumy ubezpieczenia: KL - 30000 Euro, NNW - 4000 Euro, Bagaż - 400 Euro)
 • Podatek VAT przy fakturze Vat marży
Dokumenty: