Pekin i Szanghaj

Pekin i Szanghaj
黄河与长江
Dzień
1

Warszawa华沙

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot z Warszawy do Pekinu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień
2

Pekin 北京

Przylot do Pekinu, przejazd do hotelu i krótki odpoczynek.  Lunch w lokalnej restauracji. Będą Państwo mieć możliwość przekonania się o trafności powiedzenia: „Aby zrozumieć współczesne Chiny, należy poznać Pekin”. Odwiedzimy pekińskie obiekty olimpijskie – stadion narodowy „Ptasie Gniazdo” oraz pływalnię „Kostkę Wody. Lunch w lokalnej restauracji. Kolację powitalną zjemy w restauracji Quanjude, która słynie ze stworzenia oryginalnej receptury kaczki po pekińsku. Nocleg w hotelu.

Dzień
3

Pekin 北京

Śniadanie. W tym dniu pokażemy Państwu najsłynniejszy odcinek północnej granicy Imperium - Wielki Mur w Badaling, nieco podupadły od czasów pierwszego budowniczego, Qin Shihuanga, na początku panowania dynastii Ming, został odnowiony i połączony w całość. Po południu udamy się na zwiedzanie Pałacu Letniego, pięknego parku z rozległym jeziorem po środku, niegdyś ulubionego miejsca wypoczynku ostatniej cesarzowej dynastii Qing – Cixi. Wieczorem wspólnie obejrzymy przedstawienie p.t. „ Legenda Kung Fu” w słynnym pekińskim Czerwonym Teatrze. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
4

Pekin 北京

Śniadanie. Tego dnia obejrzymy najważniejsze miejsca Pekinu:
Świątynia Nieba z 1420 w czasach cesarskich była miejscem składania najważniejszych dorocznych ofiar, a kapłanem podczas tych uroczystości był sam cesarz.
Plac Tiananmen – powstał wraz z proklamowaniem Chińskiej Republiki Ludowej, po wyburzeniu budynków cesarskich urzędów. Codziennie o świcie przy dźwiękach chińskiego hymnu narodowego podziwiać można ceremonię wciągnięcia flagi.
Zakazane Miasto zbudowano dla cesarza Yongle po powrocie dworu do Pekinu w 1403. Olbrzymi kompleks pałacowy otoczony fosą i murem w swojej obecnej postaci liczy sobie 9999 pokoi i zajmuje 72 ha.
Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
5

Pekin 北京 - Szanghaj 上海

Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko skąd odlecimy do Szanghaju. Po przylocie przejazd do hotelu i krótki odpoczynek. Lunch w lokalnej restauracji. Po południu czas wolny na zakupy. Później zapraszamy na rejs po rzece Huang Pu, podczas którego będą mogli Państwo podziwiać przepiękną panoramę Szanghaju. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
6

Szanghaj 上海

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Starego Miasta, którego atmosfera przyjemnie kontrastuje z kosmopolitycznym Szanghajem. Pobliski Nefrytowy Ogród to przykład chińskiej sztuki ogrodowej, łączącej w zmyślny sposób piękno natury z wyrafinowaniem ludzkiego umysłu. Ogród został założony przez pewnego dostojnika cesarskiego ku czci jego ojca w XVI w i mimo Rewolucji Kulturalnej przetrwał do dziś skrywając w sobie niezwykłe sadzawki, mostki i grupki skał. Tego dnia przejdziemy się po Bundzie i zobaczymy panoramę Szanghaju z 468-metrowej wieży telewizyjnej - Perły Orientu, która wraz z innymi drapaczami chmur na wyspie Pudong – świadczy o powrocie Szanghaju do roli Paryża Wschodu. Wieczorem czeka nas także przedstawienie słynnych cyrkowców szanghajskich. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
7

Szanghaj 上海

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Szanghaju na dwie godziny przed planowanym odlotem i przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Świadczenia:
 • Bilet lotniczy na połaczenie międzynarodowe
 • 5 noclegów ze śniadaniami w hotelu o wymranym standardzie, w pokojach 2-osobowych
 • Lunch i kolacje w lokalnych restauracjach lub hotelu (zgodnie z programem)
 • Przelot na trasie Pekin-Szanghaj
 • Przejazd autokarem na trasie objazdu
 • Bilety wstepu do zwiedzanych obiektów
 • Opieka polsko-chińskojęzycznego pilota
 • Anglo-chińskojęzyczny miejscowy przewodnik
 • Procedura wizowa i opłata za wydanie wizy
 • Napiwki dla kierowców i przewodników (za cały okres)
 • Ubezpieczenie podróży AXA Kontynenty (Sumy ubezpieczenia: KL - 30000 Euro, NNW - 4000 Euro, Bagaż - 400 Euro)
 • Podatek VAT przy fakturze Vat marży
Dokumenty: