Biuro Podróży
CHINA TOWN TRAVEL
tel.: +48 22 629 21 67
tel.: +48 22 621 22 41
e-mail: info@chinatown-travel.pl
Metropolie dawne i współczesne
Dzień
1 Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot z Warszawy do Pekinu.
Dzień
2 Przylot do Pekinu, przejazd do hotelu. Lunch. Program zaczniemy od oprowadzenia Państwa po Pekinie. Będą Państwo mieć możliwość przekonania się o trafności powiedzenia: „Aby zrozumieć współczesne Chiny, należy poznać Pekin”. Udamy się na zwiedzanie Pałacu Letniego, pięknego parku z rozległym jeziorem po środku, niegdyś ulubionego miejsca wypoczynku ostatniej cesarzowej dynastii Qing – Cixi, gdzie przepłyniemy się łodzią. Tego dnia pokażemy Państwu również pekińskie obiekty olimpijskie. Kolację zjemy w restauracji Quanjude, która słynie ze stworzenia oryginalnej receptury kaczki po pekińsku. Nocleg w hotelu.
Dzień
3 Śniadanie. Najważniejsze zabytki Pekinu zawdzięczamy przeniesieniu stolicy do tego miasta na początku panowania dynastii Ming (1368-1644). Również ponowne połączenie Wielkiego Muru to zasługa Mingów. W tym dniu pokażemy Państwu najsłynniejszy odcinek Wielkiego Muru w Badaling. Odwiedzimy także Grobowce Mingów, nekropolię założoną na początku XV wieku przez cesarza Yongle, gdzie obejrzymy monumentalny grobowiec Chang, w którym spoczywa sam założyciel nekropolii. Wieczorem czeka nas przedstawienie Opery Pekińskiej w pekińskim Teatrze Sadu Grusz. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.
Dzień
4 Śniadanie. Tego dnia obejrzymy najważniejsze miejsca Pekinu:
Dzień
5 Wczesnym rankiem wysiądziemy na dworcu w Xi’anie, a po śniadaniu udamy się za miasto, by podziwiać efekty rekonstrukcji słynnej Armii Terakotowej. Tysiące żołnierzy z terakoty strzeże tam do dziś nie zbadanego, naszpikowanego pułapkami grobowca cesarza Qin Shihuanga (zm. 213 p.n.e.), pierwszego historycznego władcy zjednoczonych Chin. Prace wykopaliskowe i restauracyjne trwają tu nieprzerwanie od połowy lat 70-tych. Na obrzeżach Xi’anu obejrzymy także wioskę neolityczną z czasów kultury Yangshao (4500 – 3750 p.n.e.) - stanowisko Banpo. Najważniejsze zabytki miasta powstały za panowania dynastii Tang (618-907r. ne.). Xi’an, stolica ich imperium, był wówczas ponadmilionową, kosmopolityczną metropolią. Wielka Pagoda Gęsi to 60-metrowa konstrukcja zbudowana specjalnie dla sutr (ksiąg) buddyjskich, przywiezionych w VII wieku z Indii. Dźwięk z Dzwonnicy obwieszczał w dawnym Xi’anie świt, a uderzenie bębna na pobliskiej Wieży Bębnów wyznaczało koniec dnia. Aby lepiej zapoznać Państwa z tamtą epoką, po południu wybierzemy się na barwne widowisko przedstawiające tańce z czasów dynastii Tang. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.
Dzień
6 Po śniadaniu autokar przewiezie nas na lotnisko, z którego odlecimy do Szanghaju. Na miejscu, mamy jedno popołudnie na zakupy. Zachęcamy do samodzielnego zwiedzania, bo nawet w samym centrum miasta można znaleźć urokliwe dzielnice w starym stylu, starą przystań i wiele innych ciekawych zakątków. W razie potrzeby, nasi piloci dotrzymają Państwu towarzystwa, aby służyć wszelką pomocą. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.
Dzień
7 Po śniadaniu przejdziemy się po Bundzie – nadbrzeżnej promenadzie, której otoczenie architektoniczne przypomina o żywiołowym rozwoju miasta w pierwszej połowie XX wieku. Widok na 457-metrową wieżę telewizyjną Perła Orientu i inne drapacze chmur na sztucznej wyspie Pudong – świadczy o powrocie Szanghaju do roli Paryża Wschodu. Zwiedzimy Stare Miasto, którego atmosfera przyjemnie kontrastuje z kosmopolitycznym Szanghajem. Pobliski Nefrytowy Ogród z XVI w. to przykład chińskiej sztuki ogrodowej, łączącej w zmyślny sposób piękno natury z wyrafinowaniem ludzkiego umysłu. Obejrzymy także Świątynię Nefrytowego Buddy, a w niej kilka imponujących posągów Buddy wykonanych z pojedynczych kawałków nefrytu birmańskiego. Wieczorem czeka nas przedstawienie słynnych cyrkowców szanghajskich. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.
Dzień
8 Śniadanie. W ostatnim dniu programu pojedziemy do Suzhou, słynącego z pięknych ogrodów i z produkcji jedwabiu. Pokażemy Państwu najbardziej znany oraz uważany za najpiękniejszy słynny Ogród Mistrza Sieci, którego pierwszy właściciel, emerytowany urzędnik cesarski, był rybakiem z zamiłowania. Następnie przepłyniemy się łodzią po kanałach. Tego dnia odwiedzimy również fabrykę jedwabiu. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.
Dzień
9 Po śniadaniu - przejazd na lotnisko w Szanghaju na dwie godziny przed planowanym odlotem i przelot do Warszawy. |
Zobacz inne wycieczki:
Wycieczki objazdowe: Wycieczki dla firm: Wycieczki anglojęzyczne: Świadczenia:
|