Chiny tradycyjne i nowoczesne

Chiny tradycyjne i nowoczesne
Dzień
1

Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot z Warszawy do Pekinu.

Dzień
2

Przylot do Pekinu. Przejazd na zwiedzanie Świątyni Nieba jednego z symboli Pekinu. Następnie udamy się na Plac Tiananmen, który powstał wraz z proklemowaniem Chińskiej Republiki Ludowej, po wyburzeniu budynków cesarskich urzędów. Codziennie o świcie przy dźwiękach chińskiego hymnu narodowego podziwiać można ceremonię wciągnięcia flagi. Spojrzenie na nowczesne budynki otaczające plac, np budynek Opery Narodowej. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień
3

 

Po śniadaniu, pokażemy Państwu najsłynniejszy odcinek północnej granicy Imperium - Wielki Mur w Badaling, nieco podupadły od czasów pierwszego budowniczego, Qin Shihuanga, na początku panowania dynastii Ming, został odnowiony i połączony w całość. Następnie udamy się na zwiedzanie Pałacu Letniego, pięknego parku z rozległym jeziorem po środku, niegdyś ulubionego miejsca wypoczynku ostatniej cesarzowej dynastii Qing – Cixi. Przepłyniemy się po jeziorze łodzią. Tego dnia pokażemy Państwu również pekińskie obiekty olimpijskie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień
4

Po śniadaniu wybierzemy się do swiątyni lamaistycznej, a następnie na zwiedzanie Zakazanego Miasta, które  zbudowano dla cesarza Yongle po powrocie dworu do Pekinu w 1403. Olbrzymi kompleks pałacowy otoczony fosą i murem w swojej obecnej postaci liczy sobie 9999 pokoi i zajmuje 72ha. Wejdziemy na Wzgórze Węglowe by podziwiać widok na Pałac Cesarski i panoramę całego miasta. Obiadokolacja. Ransfer na lotnisko skąd polecimy do Hangzhou. Nocleg w hotelu.

Dzień
5

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Hangzhou, połączenia nowocześności i tradycji. Jest to  miasto, w którym w 2016 odbył się szczyt G20 oraz znajduje się m.in. siedziba firmy Alibaby. Udamy się na zwiedzanie Świątyni Lingyin. Przepłyniemy się łodzią po Jeziorze Zachodnim. Następnie udamy się na plantację zielonej herbaty, gdzie weżmiemy udział w degustacji. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień
6

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Szanghaju. Zwiedzanie: Świątynia Nefrytowego Buddy - jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście oraz Bund – nadbrzeżna promenada, której otoczenie architektoniczne przypomina o żywiołowym rozwoju miasta w pierwszej połowie XX wieku. Zobaczymy również największą ulicę handlową Nanjing Lu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień
7

Po śniadaniu autokar zawiezie Państwa na zwiedzanie Starego Miasta, którego atmosfera przyjemnie kontrastuje z kosmopolitycznym Szanghajem. Pobliski Nefrytowy Ogród to przykład chińskiej sztuki ogrodowej, łączącej w zmyślny sposób piękno natury z wyrafinowaniem ludzkiego umysłu. Ogród został założony przez pewnego dostojnika cesarskiego ku czci jego ojca w XVI w. Obejrzymy wspaniałą kolekcję chińskiej sztuki w Muzeum Szanghajskim. Tego dnia będziemy mogli podziwiać widok na miast z wieży telewizyjnej Perła Orientu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień
8

Po śniadaniu - przejazd na lotnisko w Szanghaju na dwie godziny przed planowanym odlotem i przelot do Warszawy.

 

Świadczenia:

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelu 4* ze śniadaniami

- opiekę anglojęzycznego lokalnego przewodnika

- opiekię pilota polskojęzycznego lecącego z grupą z Polski

- przejazdy klimatyzowanym autokarem na trasie przejazdu

- bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie

- posiłki wymienione w programie (2 posiłki dziennie)

- wizę wjazdową do Chin

- ubezpieczenie turystyczne

 

Cena nie zawiera:

- biletu lotniczego na przelot międzynarodowy Warszawa-Pekin,Szanghaj - Warszawa i krajowy Pekin – Hangzhou (rekomendujemy przelot Air China)

- dopłaty do pokoju 1-os.

- napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców

- wydatków, takich jak rozmowy telefoniczne, opłaty za pranie, mini bar, internet itp.

Dokumenty: