Najpiękniejsze zakątki Chin

Najpiękniejsze zakątki Chin
神美丽的风景
Dzień
1

Warszawa 华沙

Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot z Warszawy do Szanghaju z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień
2

Szanghaj 上海

Po przylocie przejazd na odpoczynek do hotelu. Po lunchu udamy się na rejs statkiem po rzece Huang Pu. Będą mogli Państwo podziwiać wspaniałą panoramę Szanghaju. Spacer po Bundzie - nadbrzeżnej promenadzie, której otoczenie architektoniczne przypomina o żywiołowym rozwoju miasta w pierwszej połowie XX wieku. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
3

Szanghaj 上海 - Chengdu  成都

Śniadanie. Przylot do Chengdu. Mieszkańców tego miasta charakteryzuje stoicki stosunek do życia, wyrażający się nejpełniej w zwyczaju namiętnego przesiadywania w herbaciarniach, co przez Chińczyków z innych regionów kraju postrzegane jest jako przejaw zwykłego lenistwa. W tym mieście nie należy się spieszyć. Również Państwo będą mieli okazję, aby zagłębić się w klimat miejscowej herbaciarni i popróbować różnego rodzaju herbat. Przejazd do hotelu. Odpoczynek. Po lunchu udamy się na zwiedzanie zespołu świątyń buddyjskich Wenshu, której historia liczy 1200 lat. Kolacja w lokalnej restauracji.Nocleg w hotelu.

Dzień
4

Chengdu 成都 - Leshan 乐山 - Emei 峨眉

Śniadanie. Wcześnie rano przejedziemy się do Ośrodka Badań nad Pandą Wielką. Będzie to wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się tym cudownym zwierzętom. W ośrodku znajduje się kilka wybiegów, gdzie można podziwiać zarówno dorosło osobniki, jak również młode misie. Następnie przejedziemy autokarem do miejscowości Leshan, gdzie znajduje się obecnie największy na świecie wyrzeżbiony w skale posąg Buddy (71 m.). Po południu udamy się do Emei, skąd następnego dnia wyruszymy na wędrówkę w góry. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
5

Emei 峨眉

Po śniadaniu rozpoczniemy wyprawę na górę Emei (3099 m.n.p.m.) - jedną z czterech świętych gór buddyzmu w Chinach. W pobliżu góry wzniesiono około siedemdziesięciu klasztorów buddyjskich. Pierwotnie była to pustelnia taoistyczna. Oprócz znaczenia religijnego, góra jest poprostu zachwycająco piękna i to o każdej porze roku. Na sam Złoty Szczyt (Jin Ding 3077 m. n.n.p.m.) wjedziemy kolejką. Odwiedzimy również znajdujący się tam klasztor żeński Huazang Si. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
6

Emei 峨眉 - Chengdu成都 – Jiuzhaigou 九寨沟

Po śniadaniu przejazd do Chengdu, skąd odlecimy samolotem do Jiuzhaigou (Park Narodowy Jiuzhaigou). Rezerwat charakteryzuje się scenerią górską – występują tu skaliste turnie, liczne wysokogórskie jeziora, wodospady i gęste lasy.  Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
7

Jiuzhaigou 九寨沟

Śniadanie. Rano wyruszymy na całodzienne zwiedzanie rezerwatu. Żyje tu kilka zagrożonych gatunków zwierząt, m.in. panda wielka. Na terenie doliny żyją na stałe niewielkie społeczności Tybetańczyków. Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca tego rezerwatu m.in.Jezioro Pięciu Kolorów. Podziwiać będziemy również wspaniały krajobraz Jeziora Długiego (3103 m.n.p.m. jest  to najwyżej położony zbiornik w parku). Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
8

Jiuzhaigou 九寨沟 - Chengdu 成都

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, z którego odlecimy do Chengdu. Potem zabierzemy Państwa do Dujiangyan, systemu irygacyjnego na rzece Min Jiang, by podziwiać do dziś użytkowany system kanałów nawadniających z III w.p.n.e. Ten starożytny obiekt stale spełnia swoją funkcję nawadniając pola ryżowe i chroniąc ludność od niekontrolowanych wylewów. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
9

Chengdu 成都- Guilin 桂林

Śniadanie. Przelot do Guilin. Guilin leży wśród wiecznie zielonych pól tarasowych i niezwykłych kresowych wzgórz, a charakterystyczny krajobraz przyniósł mu sławę "najpiękniejszego miasta na świecie". Po południu zwiedzimy krasową Jaskinię Trzcinowego Fletu. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
10

  Guilin 桂林 - Longsheng 龙胜 - Guilin 桂林

Po śniadaniu przejedziemy do Longsheng, miejsca słynącego z malowniczych górskich miasteczek  oraz wiosek mniejszości etnicznych. Będziemy mogli przespacerować się po polach ryżowych. Widoki i krajobrazy tego miejsca na pewno na długo pozostaną w Państwa pamięć. Jest to niezapomniane miejsce. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
11

Guilin 桂林 - Yangshuo 阳朔 

Śniadanie. Cały kolejny dzień spędzimy na spływie krasowym wąwozem rzeki Li do miasta Yangshuo. Wieczorem będą mieli Państwo okazję poznać technikę połowu ryb z kormoranami. Lunch podczas rejsu. Kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

Dzień
12

Yangshuo 阳朔 - Guilin 桂林 - Szanghaj  上海

Śniadanie. Po śnidaniu przejedziemy autokarem do Guilin, skąd odlecimy do Szanghaju. Po lunchu udamy się na zwiedzanie Starego Miasta, którego atmosfera przyjemnie kontrastuje z kosmopolitycznym Szanghajem. Pobliski Nefrytowy Ogród z XVI w. to przykład chińskiej sztuki ogrodowej, łączącej w zmyślny sposób piękno natury z wyrafinowaniem ludzkiego umysłu. Czas wolny na zakupy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień
13

Szanghaj 上海

Przejazd na lotnisko w Szanghaju na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot z Szanghaju do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.
 

Świadczenia:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Bilet lotniczy na połączenie międzynarodowe
 • 11 noclegów ze śniadaniami w 3 / 4 - gwiazdkowym hotelu, w pokoju 2-osobowym z łazienką i klimatyzacją
 • Lunch i kolacje w lokalnych restauracjach lub w hotelu (zgodnie z programem - 3 posiłki dziennie), zawierające 1 szklankę napoju fanta, cola, sprite lub lokalnego piwa oraz herbata bez limitu do każdego posiłku
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem na trasie objazdu
 • Przelot na trasie Szanghaj - Chengdu - Jiuzhaigou - Chengdu - Guilin - Szanghaj
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opieka polsko-anglojęzycznego pilota (który leci z grupą z Polski)
 • Miejscowy anglo-chińskojęzyczny przewodnik (inny w każdym mieście)
 • Procedura wizowa
 • Opłaty za wydanie wizy - 220 zł
 • Napiwki dla kierowców i przewodników (za cały okres)
 • Ubezpieczenie AXA Kontynenty (Sumy ubezpieczenia: KL + Assistance 30.000 EUR, NNW 4.000 EUR, Bagaż podróżny 400 EUR)
 • Podatek VAT
 • 1 butelka wody mineralnej dziennie dla każdego podczas podróży autokarem

Dodatkowe punkty programu zawarte w cenie:

 • wizyta w herbaciarni oraz udział w pokazie parzenia herbaty i jej degustacji
 • spływ po rzece Li
 • pokaz połowu ryb przy użyciu kormoranów

Cena nie zawiera:

 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wydatków takich, jak: rozmowy telefoniczne, opłaty za pranie, mini bar, internet, itp.
 • Dodatkowych napojów do posiłków